(ВИДЕО) Момироски без одговор од Спасовски дали имало два обиди за грабнување на Вања која можела да биде спасена

0
202

Новинарот на емисијата Заспиј ако можеш на Алфа ТВ Горан Момироски се уште не добива одговор од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и шефот на Скопското јавно обвинителство Гаврил Бубевски за детали кои можат да ги расветлат сите аспекти на грозоморното убиство на Вања Ѓорчевска.
Едно од главните прашања на Момироски е дали имало два обиди за грабнување на
Вања која според него можела да биде спасена со соодветна акција на МВР, објави expres.mk.

Прашањата што ги поставува Момироски се меѓу 24 до 31 минута во видеото

 

извор: expres.mk