Слика од милион долари: Новак Ѓоковиќ замина за САД, а во авион го сретна Рафа Надал, нивните насмевки зборуваат многу!

0
112

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ замина за САД каде треба да учествува на турнирот во Индијан Велс, а на пат се сретна со добро познатото лице – Рафаел Надал.

Двајцата долго време не се сретнаа на теренот, со оглед на тоа што Рафа Надал ја пропушти цела сезона поради повреда, а оваа година треба да се врати, но повредата го спречи веќе на почетокот на годината да се обиде во првиот Грен слем турнир.

Таму Ѓоковиќ успеа да стигне до полуфиналето, каде што беше елиминиран од Јаник Синер, додека овојпат треба да се сретнат заедно во Индијан Велс, каде и двајцата се на списокот на учесници.

Се чини дека Надал конечно е подготвен и дека неговото тело нема да го изневери, а случајноста сакаше двајцата да се сретнат во авионот за САД.

– Одлично друштво на пат кон Америка – напиша накратко Новак Ѓоковиќ со заедничко селфи.

 

telegraf.rs