Се огласи портпаролот на Фејсбук: „Ве молиме за трпение, работиме на случајот“

0
90

Предмалку на својот официјален твитер профил се огласи првиот човек на „Фејсбук“ за односи со јавноста, г-дин Andy Stone, тој напиша:

„Свесни сме за проблемите со нашите сервиси, но работиме на случајот“

Инаку популарните социјални мрежи скоро еден час се неактивни, а поради зачестените хакерски напади, кај луѓето се створи една паника и страв да не истото им се случило и нив.