More

  Граѓанскиот суд ја одби тужбата на Васко Ковачевски за Чулев

  Скопскиот граѓански суд ја отфрли тужбата за клевета што ја поднесе директорот на ЕСМ, Васко Ковачевски, против поранешниот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев.

  Ковачевски го тужеше Чулев за изјава дадена на прес конференција на која меѓу другото, Чулев информира дека против Ковачевски е покрената истрага за неговото работење додека тој беше директор на РЕК Битола.

  Адвокатот Ангел Гина изјави дека оваа одлука на судот ќе биде нова пракса во сите идни случаи за утврдување одговорност за клевета и навреда.

  извор: Република 

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img