More

  (Видео) Руски хеликоптери веќе стигнаа до Киев

  Руски хеликоптери стигнаа до предградијата на Киев, како што се гледа на видеото кое е објавено на социјалната мрежа.

  Според Твитер, руски хеликоптери го прелетале градот Хостомел, кој се наоѓа во Киевската област во Украина.

  Неколку експлозии се слушнаа во украинскиот главен град Киев, јавија западни медиуми. Експлозии се регистрирани и во украинскиот град Харков.

  Украинските власти потврдија дека голема воздушна операција од руските сили е преземена со хеликоптери Ми-8 и авиони Антонов врз меѓународниот карго аеродром во Хостомел.

   

  извор/фото:агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img