More

  Министерството за одбрана на Украина: „Убиени се 50 руски окупатори, погодени се 7 руски авиони“

  Украина соопшти дека убила 50 руски елементи, срушила 7 руски авиони и уништила 4 тенка, пренесува Агенција Анадолија (АА).

  Информацијата преку соопштение ја потврди Министерството за одбрана на Украина.

  „Убиени се 50 руски окупатори, погодени се 7 руски авиони, уништени се 4 тенка“, се наведува во соопштението.

  Инаку, рускиот претседател Владимир Путин соопшти дека започнале специјална воена операција во регионот Донбас кој се наоѓа во источниот дел на Украина.

  Руското Министерство за одбрана соопшти дека воздушно-одбранбените системи, воени аеродроми и воздухопловните сили биле неутрализирани со оружја со висока прецизност.

  извор: Агенција Анадолија (АА).

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  24.8 ° C
  24.8 °
  24.8 °
  57 %
  1.5kmh
  0 %
  Fri
  24 °
  Sat
  36 °
  Sun
  30 °
  Mon
  22 °
  Tue
  29 °
  spot_imgspot_img