More

  Тешка сообраќајка кај „Ивикта“ – шест лица завршија во болница

  На 25.02.2022 во 14,55 часот било пријавено дека на регионалниот пат село Прдејци – село Смоквица, поточно на место викано „Ивикта“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “рено меган“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Д.Ф.(36) од село Миравци и патничко моторно возило “дачија“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Ќ.(23) од Гевгелија, информираат од МВР.

  Оттаму додаваат дека во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од возилото “дачија“ М.П.(22) од Гевгелија, а со телесни повреди се здобиле тројца сопатници од истото возило Ј.Т.(22) с.Стојаково, С.А.(21) од Струмица и Г.М.(20) од Стар Дојран како и двајцата возачи, констатирани во Општата болница во Гевгелија. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гевгелија.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img