More

  Шестмина Грци загинале, а уште толку се ранети при бомбардирање во близина на украинскиот град Мариупољ

  Шестмина Грци загинале, а уште толку се ранети при бомбардирање во близина на украинскиот град Мариупољ, поради што Грција го повикала рускиот амбасадор во Атина и му врачила протест.

  Грците настрадале при бомбардирање на селата Бухас и Сартанa.

  Како што соопшти грчкото министерство за надворешни работи, меѓу ранетите имало и едно дете.

  Смртта на нашите државјани предизвикува болка и гнев поради тој неприфатлив напад на цивили – изјави грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис.

   

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img