More

  Новинар на Би-би-Си: Погодена детска болница во Киев

  Украинскиот медиумски сервис ТСН јавува дека Русите удриле во детската онколошка болница во Киев. Според Киев Индипендент има и загинати. Оваа страшна вест ја објави и новинар на Би-би-си на својот Твитер профил.

  Се чека официјална потврда. Информацијата се споделува на Твитер, но деталите засега не се познати.

  Претходно денеска беше објавено дека Киев е под ракетни напади и улични борби, а руската инвазија досега однесе животи на речиси 200 цивили. Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко изјави дека Киев е под контрола на украинската влада и дека во центарот на градот нема руски војници.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  20.8 ° C
  20.8 °
  20.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Sat
  36 °
  Sun
  32 °
  Mon
  24 °
  Tue
  29 °
  Wed
  19 °
  spot_imgspot_img