More

  Зеленски потпишал барање за членство на Украина во ЕУ

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски потпиша барање за влез на земјата во Европската унија.

  „Денеска го потпишав барањето за членство на Украина во Европската унија. Прилично сум сигурен дека ова е реално – објави тој на Фејсбук.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  30.8 ° C
  30.8 °
  30.8 °
  35 %
  1kmh
  20 %
  Thu
  29 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img