More

  Русија и Украина денес ќе преговараат за прекин на огнот

  Русија и Украина ќе разговараат за прекин на огнот на претстојните преговори на границата меѓу Полска и Белорусија, изјави главниот преговарач на Москва, речиси една недела по инвазијата врз нејзиниот сосед.

  „Украинската делегација веќе го напушти Киев. Очекуваме тие да бидат тука денес наутро за разговори за прекин на огнот “, рече Владимир Медински.

  Украинското претседателство потврди дека нивната делегација е „на пат” кон местото на разговорите.

  Извор/фото: Слободна Европа

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img