More

  (ВИДЕО) Се судрија комбиња на охридски “Галеб” и струшки “Мартиноски” пред Кичево, патиштата воопшто не се чистени

  Kомбиња на охридски “Галеб” и струшки “Мартиноски” се судрија пред Кичево. Патот Охрид – Кичево не е исчистен и сообраќајот се одвива по коловоз прекриен со снег.

  Инаку АМСМ информира дека денеска од 17:40 се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Крак Маврово-Дебар поради обилни врнежи од снег.

  Од 18:00 часот се воведува забрана за ТМВ на патниот правец Гостивар-Стража и на превојот Пресека.

  Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози, велат од АМСМ и препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  20.8 ° C
  20.8 °
  20.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Sat
  36 °
  Sun
  32 °
  Mon
  24 °
  Tue
  29 °
  Wed
  19 °
  spot_imgspot_img