More

  Зимската служба на Градот Скопје интервенираше со 450 тони фрлена сол

  Во текот на изминатата ноќ и утрово, екипите на Зимската служба на Градот Скопје работеа на расчистување на снегот од градските улици и булевари, како и тротоарите, до сите критични точки и пристапи до витални објекти.

  Како што информираше Град Скопје, точно во 1 часот по полноќ со сите расположливи возила се интервенираше со фрлање на 450 тони сол на сите места каде што екипите утврдија потреба.

  – Зимската служба на Градот Скопје и екипите од ЈП „Улици и патишта“ будно ја следат состојбата и интервенираат според состојбата на улиците и булеварите, но и по барање на граѓаните, се додава во соопштението.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img