More

  Денес Регулаторна со нови цени за бензините

  Цената на суровата нафта на светските берзи e дојдена до границата од 120 долари за барел. Утре Регулаторната комисија за енергетика ќе го одржи редовниот состанок и ќе донесе одлука за новите малопродажни цени на нафтените деривати според најновите берзански цени .Македонската опозиција веќе подолго време бара Владата да се откаже од половина од акцизата на нафтените деривати со што, според нив, цената на бензинот веднаш би се намалила за 13, а на дизелот за 9,5 денари. Ваквиот предлог власта засега го игнорира.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img