More

  (ВИДЕО) Голем пожар во близина на Прешево – густиот чад видлив од автопатот и од граничниот премин Прешево- Табановце

  Голем пожар избувна во околината на Прешево, во непосредна близина на автопатот Е-75, меѓу стариот пат Бујановац – Прешево, гори речиси два часа.

  Противпожарните екипи со часови се борат со пожарот, а хеликоптер чека да се обиде да го изгаси пожарот од воздух.

  Под закана е зимзелената шума, популарно место за излет на жителите. Како што дознава српски Курир, Координативното тело за Прешево, Бујановац и Медвеѓа е во постојан контакт со МУП и состојбата се следи.

  Пожарот кој зафати поголема површина и густиот чад се видливи од автопатот и од граничниот премин Прешево- Табановце.

  видео: PRTSC EU Top News

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img