More

  МАКЕДОНИЈА

  Ковачевски во Лондон на Инвестицискиот Самит на Европската банка за обнова и развој

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски од денеска во наредните два дена ќе ја предводи владината делегација на Инвестицискиот Самит на...

  СДСМ: Државата е подготвена да одговори на предизвиците во делот на економијата и енергетиката

  Владата предводена од СДСМ сериозно ги следи глобалните економски текови кои во периодот се нарушени од руската агресија врз Украина. Државата, институциите се подготвени да...

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе предлог за намалување на акцизата на бензините

  ВМРО-ДПМНЕ на владата и предлага сет мерки кои директно ќе го заштитат стандардот на граѓаните во услови на вртоглавиот раст на цените.ВМРО-ДПМНЕ ќе бара...

  Денеска нови цени на нафтените деривати

  Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Подолго време цената на горивата во...

  Сончево предпладне, попладне врнежи од дожд и снег

  Променливо облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со локални врнежи од слаб снег, особено во западните и јужните делови. Ќе...

  Над 100 полициски службеници, хеликоптер, доброволци во активна потрага по Петар Џобоски

  Министерството за внатрешни работи продолжува со интензивната потрага по детето Петар Џобоски, за кое неговиот родител пријави во петокот (25.02) вечерта дека се оддалечило...

  Приведен 53-годишен маж од Виница кој допирал и бакнувал малолетничка

  Во текот на вчерашниот ден е приведен 53-годишен маж од Виница кој допирал и бакнувал малолетничка, информираат од МВР. -Лицето С.И. е лишено од слобода...

  Заев: Овие денови секој момент го живееме со украинскиот народ

  Поранешниот премиер Зоран Заев попладнево преку „Фејсбук“ ја осуди агресијата врз Украина и упати поддршка до раководството на земјата и до украинскиот народ да...

  Денеска нови 378 позитивни на КОВИД 19 и7 починати

  Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.560 тестови, а регистрирани се 378 нови...

  Последни вести

  spot_imgspot_img