Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

(Видео) Груби: ДУИ ќе има 5 заменици министри и 5 државни секретари

Заменик-претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на прес-конференција во Владата најави дека

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 98 нови случаи на ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1253 тестирања, а регистрирани се 98 нови случаи на

Top News Македонија Политика Последни Вести

(ВИДЕО) Васко Зафировски се обрати во име на членови на Интегра и најави преминување во ВМРО ДПМНЕ

Членовите кои преминаа во ВМРО ДПМНЕ обвинуваат дека партијата „Интегра“ работела во интерес на СДСМ. Дел од раководството и членството

Македонија Последни Вести

Доделени наградите на ЗИКМ на годинешниот саен на книгата во Скопје

Во рамки на XXXII Меѓународен саем на книгата во Скопје, во сабота, 12.09.2020, со почеток од 19 часот, Здружението на издавачите и книжарите

Top News Македонија Политика

ВМРО ДПМНЕ најавува преминувања од Интегра демантираат

Дел од раководството на партијата „Интегра“ денес ќе објават дека преминуваат во ВМРО ДПМНЕ – дознава News1.mk од свои извори.

Top News Македонија Последни Вести

Приведени 24 танчерки од странство пронајдени во угостителски објект во Тетово

На 12/13.09.2020 во времето од 22,30 до 02,00 часот, при акциска контрола од полициски службеници од СВР-Тетово, во угостителски објект

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Санкционирани 10 „диви тркачи“ на скопската обиколница

Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност, во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР

Македонија Последни Вести

Приведен арачиновец, пронајден пиштол кај него

Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.Ј.(21) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Дали Преспанско Езеро ни исчезнува пред очи ?!

Загрижувачка е глетката од плажата Стење на Преспанско Езеро. Водата во езерото е толку повлечена што платформите кои се изградени

Top News Македонија Последни Вести

Осомничениот за убиството на сопругата во Гостивар во притвор

Осомничениот за убиството кое се случи пред два дена во Гостивар е приведен и определен му е притвор од 30