More

  (ФОТО) Снежна бајка на Плитивички езеро во Хрватска

  Првиот снег во Хрватска ги претвори Плитвички Езера во прекрасна зимска бајка.

  На официјалниот профил на националниот парк на Instagram беа објавени фотографии од оваа фантастична глетка која мами воздишки.

  Погледнете ги идиличните сцени од заспаната природа на овој најстар и најголем национален парк во Хрватска:

   

  фото Инстаграм

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  86 %
  0kmh
  20 %
  Fri
  7 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img