More

  Жител од Кочани ги претепал сопругата и детето на брат му

  Жител на Кочани доби кривична пријава откако неговата снаа од брат пријавила дека тој ја нападнал нејзе и нејзиниот малолетен син, соопшти полицијата.

  -Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ќ.А. (46) од Кочани, поради постоење основано сомнение дека извршил кривично дело „насилство“. На 18.01.2023 во Кочани, пријавениот физички ја нападнал неговата снаа од брат и нејзиниот малолетен син, се вели во полициското соопштение, велат од МВР.

  kurir.mk

   

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  18.8 ° C
  18.8 °
  18.8 °
  32 %
  1kmh
  0 %
  Mon
  19 °
  Tue
  16 °
  Wed
  17 °
  Thu
  18 °
  Fri
  20 °
  spot_imgspot_img