Жена усмртена од нејзините две питбул кучиња во источен Лондон

0
69

Жена е усмртена од нејзините кучиња од расата американски питбул во источен Лондон, јавува Анадолу.

Очевидци повикале полиција откако 50-годишна жена од Хорнчрч била нападната од кучиња, соопшти портпаролот на лондонската полиција.

Таа била прогласена за мртва на самото место и покрај лекарската помош, а полицајците ги зеле двете питбул кучиња.

„Тоа се регистрирани кучиња XL питбули“, додаде портпаролот.

извор:Анадолу.

фото:Анадолу.