More

  (ВИДЕО) Тачи вели дека не се појавувал на дискусии во Собранието бидејќи ќе требало да го истепа Апасиев

  Во Клан Дебатa, Мендух Тачи, лидерот на ДПА ја критикуваше соработката на албанските партии со партијата Левица.

  „Левица не ја прифаќа независноста на Косово. Левица го искина документот на кој што пишуваше на албански јазик. “, изјави Тачи.

  Тачи додаде дека не се појавува на дискусии во Собранието бидејќи ќе треба да го истепа лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img