More

  (ВИДЕО) Градоначалникот и жителите од Лакочереј разговараа за „Лев Тахор“

  Градоначалникот на Охрид, претставници на СВР Охрид утрово се сретнаа со жителите од селото, црковниот одбор и месната заедница од Горно Лакочереј. Разговараа за револтот на дел од жителите и протестите кои ги организираат поради групата на „Лев Тахор“.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img