More

  (ВИДЕО) Руските сили влегоа во Киев

  Руските сили влегоа во главниот град на Украина. Според украинските власти, Русите влегле во областа Оболон. Во моментов таму се водат борби. На улиците има оклопни возила.

  Русите го напаѓаат Киев од два правци Генералштабот на вооружените сили на Украина денеска соопшти дека руските сили за да го заземат Киев се пробиваат во два правци, пренесува Интефакс Украина. Се наведува дека паднал градот Конотоп, а за Мелитопол се водат битки.

  Заменик претседателот на градската управа во Киев, Петро Олениќ ги повика граѓаните да престанат да објавуваат снимки од Киев. „Не му помагајте на непријателот да добие информации за нашата армија. Заедно ќе победиме“, рече тој.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img