More

  Меркел и покрај тоа што била со телохранител, била ограбена во маркет – и го украле паричникот

  Додека пазарела во продавница вчера била ограбена поранешната германска канцеларка Ангела Меркел

  Како што јавуваат германските медиуми, и покрај тоа што била во придружба на телохранител, нејзе и бил украден паричникот.

  Како што пренесува германски Билд, новчаникот и стоел на количката за пазарење.

  Од полицијата го потврдуваат случајот и откриваат дека настанот се случил вчера околу 11.40 часот по локално време.

  фото:

  Business Insider
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img