More

  Сѐ уште нема трага од 10-годишниот Петар кој исчезна во Мариово

  Сѐ уште нема ниту трага ниту глас од 10-годишниот Петар кој во петокот попладнето исчезна од селото Врбско во Мариово. Според СВР Битола потрагата продолжува, но засега нема никакви резултати и детето не е најдено.

  На 10-годишниот Петар трагата му се губи во петокот по 16 часот. Родителите на Петар, со своите три деца од Прилеп, каде живеат, неколку дена биле во селото за да ги проверат пчелите.

  Петар е дете со посебни потреби кое тешко комуницира. Кога исчезнал бил во лесна облека.

  Пределот се пребаруваше од граничната и од прилепската станица, со доброволци, ловџии, од спасувачката служба од Прилеп и противпожарната единица, а беше вклучен и хеликоптер на МВР.

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  20.8 ° C
  20.8 °
  20.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Sat
  36 °
  Sun
  32 °
  Mon
  24 °
  Tue
  29 °
  Wed
  19 °
  spot_imgspot_img