More

  (ВИДЕО) Бизарен инцидент – Навивач истрча на теренот и се запали пред Ѓоковиќ, Надал и Федерер

  Неверојатна случка го одбележа денешниот меч од Лејвер купот меѓу Циципас и Шварцман, откако на паузата меѓу два гејма навивач влета на терен и си ја запали раката.

  Како што се наведува, едно од лицата на трибините истрчало на теренот во знак на протест, а во таа прилика ја запалило својата рака. Ваквата сцена ја забележале и фотографите во О2 Арената, а на неговата маица пишувало „End UK Private Jets“ во склоп на протестот против користење на приватни авиони во Обединетото Кралство, со цел да се укаже на штетноста по околината.

  Ниту еден од двајцата тенисери не биле близу овој инцидент, а играта набрзо продолжила откако се утврдило дека на подлогата на теренот не била направена никаква штета.

  Видео: TWITTER

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  57 %
  2.6kmh
  40 %
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  1 °
  spot_imgspot_img