Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

BIG SEE ARCHITECTURE AWARDS 2020 за куќа на „Ателје Ајвар“

Семејната куќа на улица „Дрезденска“ во населбата Тафталиџе, Скопје на проектантското биро „Ателје Ајвар“ е добитник на наградата BIG SEE

Top News Македонија Последни Вести

Заев на НТВ: Отворивме фронт против криминалот и корупцијата, прочистувањето на судството е потребно за да се зголеми неговата ефикасност

Новата Влада отвори фронт против криминалот и корупцијата и во тој процес важни ни се сите, важни се институциите, медиумите,

Top News Македонија Последни Вести

ВМРО ДПМНЕ: Мафијашот Заев, а зине лаже

Нека ги тргне Заев розевите очила и договорените интервјуа, и нека одговори на вистинските теми, како покачувањето на струјата од

Top News Македонија Последни Вести

Заев на НТВ: Четвртиот пакет мерки ќе ја зголеми потрошувачката и ќе ги помогне компаниите, следува силна реализација на капитални инвестиции

Во гостувањето во емисијата „Отворено студио“ на Националната телевизија, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, најави дека

Top News Македонија Последни Вести

Заев на НТВ: Ќе се санкционира секое прекршување на мерките за заштита од коронавирусот

Институциите ги следат сите околности со пандемијата со коронавирусот и се носат одлуки каде што здравјето на граѓаните е на

Top News Видеа Политика Последни Вести

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ утре ќе го блокира сообраќајот пред Регулаторната комисија за енергетика

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со протест и утре пред Регулаторната комисија со почеток во 14 часот. Како што најави генералниот секретар на

Top News Македонија Последни Вести

Средба на премиерот Заев со претставници на Грчката бизнис асоцијација во Скопје

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменикот на претседателот на Владата за економски прашања, Фатмир

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 121 нови случаи на ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1410 тестирања, а регистрирани се 121 нови случаи на

Top News Македонија Последни Вести

Гошев за „Еуростандард“ Чија е одговорноста, ако ќерката не ги чува милионите во банката на сопствениот татко?

Напишано од  Петар Гошев, објавено на plusinfo.mk. Затворањето банка, секогаш и насекаде во светот, предизвикува посебна вознемиреност кај луѓето. Причините

Top News Македонија Последни Вести

Нема одлука по повикот за закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари

Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство сеуште не донело одлука по јавниот повик за закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост